De inschrijving voor het NHN Symposium op 23 september is geopend! Dit jaar verwelkomen we je in het Philips Stadion, de thuisbasis van PSV. In samenwerking met de NHN-netwerken, vertegenwoordigers uit de eerstelijnszorg en leden van de Patiënten Adviesraad hebben we een inspirerend en inhoudelijk sterk programma samengesteld.
Het programma wordt de komende periode verder aangevuld met betrekking tot de inhoud van de sessie, de doelgroepen en inhoudelijk betrokkenen vanuit zorgprofessionals en leden van de Patiënten Adviesraad.
Voor meer algemene informatie over de locatie van het symposium: Algemene informatie symposium NHN 2025
| Doelgroep: | Cardiologen, huisartsen, verpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, physician assistants, praktijkondersteuners, bestuurders, zorggroepmanagers, onderzoekers en overige geïnteresseerden |
|---|---|
| Datum: | Dinsdag 23 september 2025 |
| Tijdstip: | 17.00 – 21.30 uur |
| Locatie: | Philips Stadion – Ingang 8, Frederiklaan 10a, 5616 LX, Eindhoven |
| Accreditatie: | Accreditatie toegekend (3 punten): voor cardiologen (NVVC) Accreditatie toegekend (3 punten): Huisarts, specialist ouderengeneeskunde, arts voor verstandelijk gehandicapten POH en praktijkverpleegkundige, verpleegkundig specialist, physician assistant |
| Let op: | Deelname aan het symposium is gratis, maar niet vrijblijvend. Indien u niet in staat bent om aanwezig te zijn, vragen we u om zich af te melden, graag voor 16 september 2025 via een mail naar info@nederlandshartnetwerk.nl Indien u zich niet afmeldt en wel wegblijft ontvangt u een factuur voor een bijdrage aan een goed doel. |
NHN Symposium 2025
‘Samen doeltreffend’
Datum: 23 september 2025
Tijdstip: 17.00 – 21.30 uur
Programma
17.00 – 18.00 uur Ontvangst en registratie – inclusief een hapje en een drankje
18.00 – 18.30 uur De aftrap – Welkom in de wereld van PSV
We heten je welkom in de thuisbasis van PSV, het Philips Stadion. Hoe wordt in dit stadion samengewerkt om doeltreffend te zijn? Wat speelt hier als het gaat om verbinding in en met de regio? Clubarts van PSV en traumachirurg Catharina ziekenhuis Gust van Montfort zal toelichten hoe sport en cardiologie verbonden zijn met elkaar. Vervolgens zal PSV collega Frans Janssen (commercieel directeur) ingaan op de wijze waarop PSV samen met diverse partners werkt aan maatschappelijke doelen.
Vanuit het NHN verband zullen Cardioloog Boudewijn Klop en programmamanager Marieke de Wit een introductie geven op het symposium programma dit jaar en hoe dit programma tot stand is gekomen.
Wat kun je verwachten:
- Inspiratie en verbinding vanuit de context van PSV
- Toelichting op het symposium programma
Bevestigde sprekers:
- Frans Janssen – Commercieel directeur PSV
- Gust van Montfort – Medische staf PSV, traumachirurg Catharina Ziekenhuis
- Boudewijn Klop – Cardioloog Anna Ziekenhuis
- Marieke de Wit – Programmamanager NHN
18.30 – 19.20 uur De eerste helft – Parallelsessie 1 – Keuze uit drie sessies met verschillende onderwerpen
In deze parallelsessie geïnitieerd vanuit het Netwerk Hartfalen, gaan we dieper in op hartrevalidatie. Hartrevalidatie is een bewezen effectieve behandeling en resulteert in een lagere mortaliteit. Het probleem is dat slechts een klein gedeelte van de patiënten deelneemt en dat veel patiënten na beëindiging van het programma terugvallen in risicogedrag.
Deze sessie gaat over hartrevalidatie in breed perspectief, er wordt informatie gedeeld over wat het programma inhoudt, wat levert het op en hoe wordt het door patiënten ervaren. Verder gaan we in op hoe de aansluiting is tussen het zorgaanbod van het ziekenhuis en de eerstelijn.
Wat kun je verwachten:
- Kennisdeling
Bevestigde Sprekers:
- Ruud Spee, Cardioloog Máxima MC
- Norbert Bosmans, Fysiotherapeut Van Hoof centrum voor therapie & gezondheid
- Tom Vromen, Cardioloog Máxima MC
Voor wie:
- Eerstelijns professionals die hartfalen patiënten zien; iedereen die meer wil weten over de inhoud van hartrevalidatie
In deze parallelsessie, geïnitieerd vanuit het netwerk Coronairlijden, duiken we in actuele en prikkelende vraagstukken rondom de zorg voor patiënten met coronairlijden en CVRM. Aan de hand van scherpe stellingen gaan we met de zaal in gesprek over thema’s zoals samenwerking tussen eerste en tweede lijn, de rol van preventie, het patiëntperspectief en de zin én onzin van gepersonaliseerde zorg.
Hoe ver reikt de verantwoordelijkheid van de huisarts? Wanneer is het moment om terug te verwijzen? Is shared care al écht shared? En behandelen we onze patiënten wel echt gelijk?
Wat kan je verwachten:
- Interactie: Deze sessie is interactief van opzet: jouw mening, ervaringen en vragen zijn onmisbaar. Verwacht geen lange presentaties, maar een levendig gesprek waar praktijk en visie samenkomen.
- Transmuraal inzicht: De sessie wordt voorgezeten door de 1ste, 2de én 3de lijn. Hierdoor wordt de volledige zorgketen betrokken en vertegenwoordigd.
Bevestigde sprekers:
- Inge Wijnbergen – Cardioloog Catharina Ziekenhuis
- Eleana Zhang – Huisarts Stroomz
- Geert Smits – Kaderhuisarts Hart- & Vaatziekten Pozob
- <Praktijkondersteuner / Stafmedewerker CVRM>
- <Medewerker ambulance GGD-ZOB>
- Patricia Jansen – Projectleider Transmurale en Eerstelijns zorg Stroomz
Voor wie:
- Huisartsen en praktijkondersteuners; Cardiologen, verpleegkundig specialisten en physician assistants; andere zorgprofessionals betrokken bij coronairlijden patiënten
In deze sessie, opgedeeld in drie delen (past, present en future) zal telemonitoring van verschillende kanten worden belicht. We duiken in de wetenschappelijke resultaten van eerdere implementaties wereldwijd en regionaal, om te begrijpen wat er al bereikt is en welke inzichten dit ons biedt voor de toekomst. Actuele onderzoeken worden gedeeld en we bespreken de kansen en uitdagingen voor telemonitoring in de eerste lijn.
Tot slot richten we ons op de toekomst: wat vinden patiënten belangrijk als het gaat om telemonitoring? Wat zijn hun verwachtingen voor de zorg van morgen? We gaan daarbij graag het gesprek aan met jou als zorgverlener: hoe kijk jij aan tegen dit toekomstbeeld, en welke rol zie jij daarin voor jezelf?
Wat kan je verwachten:
- Informatief: Het eerste deel van de sessie zal informatief van aard zijn, waarbij een presentatie zal worden gegeven rondom nieuwe wetenschappelijke inzichten.
- Interactie: Het tweede deel van de sessie is interactief van opzet: jouw mening, ervaringen en vragen zijn onmisbaar. Verwacht een levendig gesprek rondom huidige obstakels in telemonitoring implementatie in de eerste lijn, en het beeld van telemonitoring in de toekomst.
Doelgroep:
- Huisartsen en praktijkondersteuners; Cardiologen, verpleegkundig specialisten en physician assistants; andere zorgprofessionals betrokken bij patiënten met veelvoorkomende hartaandoeningen, zoals hartfalen
Bevestigde sprekers:
- Wessel Nieuwenhuys – PhD Student Nederlands Hart Netwerk
- Hannah van Iterson – PhD Student Technische Universiteit Eindhoven
19.20 – 19.50 uur Rust – Pauze
19.50 – 20.45 uur De tweede helft – Parallelsessie 2 – Keuze uit drie sessies met verschillende onderwerpen
In deze parallelsessie, georganiseerd door het Netwerk Atriumfibrilleren, staan we stil bij therapie(on)trouw bij patiënten met atriumfibrilleren. Hoe vaak komt therapieontrouw eigenlijk voor en wat zijn de meest voorkomende redenen hiervoor? Wat zijn de risico’s van therapieontrouw – en hoe vaak onderschatten we die eigenlijk? En wat kun je als zorgverlener doen als je vermoedt dat een patiënt zijn medicatie niet (goed) gebruikt?
Tijdens deze parallelsessie bespreken we de impact van therapieontrouw en methoden om hiermee om te gaan. We gaan in op verschillen in behoeftes van patiënten, mogelijke oplossingen om therapietrouw te bevorderen, en het belang van gezamenlijke besluitvorming.
Wat kun je verwachten:
- Kennisdeling / scholing
- Discussie over hoe ieder zich reeds inzet om therapietrouw te bevorderen
Bevestigde sprekers:
- Bart van den Bemt, Apotheker & bijzonder hoogleraar Personalized Pharmaceutical Care, Radboud Universiteit
- Boudewijn Klop, Cardioloog Anna Ziekenhuis
Doelgroep:
- Alle zorgprofessionals die betrokken zijn bij het voorschrijven en opvolgen van therapieën of die een signalerende functie hebben bij therapie(on)trouw; iedereen die meer wil weten over therapietrouw
- Deze sessie is tot stand gekomen met input van de Patiënten Adviesraad van het Nederlands Hart Netwerk
In deze parallelsessie geïnitieerd vanuit het netwerk Kleplijden, vertellen we je meer over hoe patiënten met aortaklepstenose zich presenteren bij de huisarts, welke diagnostiek wordt gedaan en wat de nieuwste ontwikkelingen van kleppen zijn. Ook komt het oproepsysteem voor gering aortaklepstenose aan bod.
Verder gaan we dieper in op de sportcardiologie. Wat kunnen patiënten met aortaklepstenose aan sport doen en wanneer kan iemand weer sporten na een event?
Wat kan je verwachten:
- Kennisdeling: Nieuwste inzichten in diagnostiek, behandeling en opvolging van kleplijden; Informatie over sportcardiologie
- Praktische oplossingen: Toepassing van de RTA
Bevestigde sprekers:
- Liedewei van Waes – Kaderhuisarts hart- en vaatziekten Stroomz
- Stijn de Ridder – Cardioloog Anna Ziekenhuis
- Pim Tonino – Cardioloog Catharina Ziekenhuis
- Danny van de Sande – Cardioloog Máxima MC
Voor wie:
- Huisartsen en praktijkondersteuners; Cardiologen, verpleegkundig specialisten en physician assistants; andere zorgprofessionals betrokken bij kleplijden patiënten
Hoe ga je als zorgverlener om met angst bij patiënten met hartaandoeningen? Na een diagnose van een cardiale aandoening of een cardiaal event zijn er diverse factoren die tot angst kunnen leiden, zoals het besef dat de patiënt moet omgaan met eventuele gevolgen van deze cardiale aandoening, de angst voor recidief en het besef dat het leven eindig is. Ook kunnen er vragen zijn over hoe het dagelijks leven weer op te pakken en of de patiënt veilig kan bewegen en sporten? Tenslotte zijn er ook patiënten die het cardiaal event als traumatisch hebben ervaren. De meeste patiënten willen het liefst hun ‘normale’ leven weer oppakken, maar zij worden hierbij belemmerd door zorgen over hun gezondheid of veranderingen in hun gezondheidssituatie. Wanneer is een angstig gevoel hierbij normaal en wanneer is het een hulpvraag waarbij je als zorgverlener kan ondersteunen?
Op deze aspecten zullen we dieper ingaan, met o.a. inzichten vanuit onderzoek naar angst na een dotterbehandeling en angst om te gaan bewegen bij hartklachten.
Wat kun je verwachten:
- Inzichten in diverse uitingsvormen van angst, verloop van angstklachten, hoe angst een rol speelt bij het bewegen met hartklachten
- Handreikingen hoe angst te detecteren, te bespreken met de patient en tips om de patient te begeleiden bij het omgaan met angst
Bevestigde sprekers:
- Heidi Hermans, Universitair docent Tilburg University
- Willem Kop, Hoogleraar Medical and Clinical Psychology Tilburg University
Voor wie:
- Alle zorgprofessionals met direct patiëntcontact
- Alle geïnteresseerden in dit thema
20.45 – 21.00 uur Eindhovens kwartiertje
21.00 – 21.30 uur De derde helft – netwerkborrel